Sündmused

30.10.2021 PIDUPÄEVA KONTSERT – esineb “PUULUUP”

Taaskord on kätte jõudmas see maagiline õhtu! Kose-Uuemõisa Külakeskuse pidupäev!Hea sõber, oled oodatud laupäeval, 30. oktoobril algusega kell 19.00 Kose-Uuemõisa Külakeskusse kontserdile, kus esineb ainulaadne muusikaline kooslus „PUULUUP“!

PUULUUP on end tutvustanud värvikalt:
Neozombiepostfolk duo Puuluup kutsub teid luuperiga paneeritud elektrohiiukannelde maailma, kus keerlevad poognad, katkevad jõhvid ning Ramo ja Marko vaatlevad vaevu vaoshoitud kirega oma surnuist ärganud rahvapille. Ansambli repertuaar kõneleb kaloririkastest Vormsi pulmatoitudest, platoonilisest armastusest kaasaegsete elektritootmisviiside vastu, loomadest ja muust päevakajalisest ning ajatust. Eestikeelsete laulude kõrval otsib Puuluubi lüürika väljendusvõimalusi ka rohkem ja vähem tundmatute keelkondade vahel ekseldes…

Koosseis:
Ramo Teder (Pastacas) – hiiu kannel, laul, elektroonika
Marko Veisson – hiiu kannel, laul, elektroonika

Pidupäeva õhtul on avatud SCAKES kohvik suussulavate kookidega.

Peoõhtu riietusstiil: Maagiliselt võrratu

Kontsert on kõikidele külakeskuse sõpradele tasuta.

Kontsertõhtul saab uudistada ka fotonäitust “KOSE EPT” ehk meie aleviku saamislugu.

Palume oma osalemisest eelnevalt teada anda kindlasti ka e-posti aadressil: kukulakeskus@kose.ee.

Uksed avame kell 18.30.

Ootame Teid, et koos olla ja pidupäeva nautida!!!

p.s.! Vajalik covidi tõendi olemasolu.

23.10.2021 RAHVAMAJADEPÄEV

Laupäeval, 23.oktoobril algusega kell 18.30 oled oodatud Kose-Uuemõisa Külakeskusesse, et tähistada üheskoos üle-eestilist Rahvamajade Päeva pealkirjaga “Keel. Kultuur. Kogukond”.

Aasta tagasi Rahvamajadepäeval kostitasid Kose-Uuemõisa Külakeskuses Kuivajõe meeskoori laulvad „MEHED KÖÖGIS“ alevikurahvast kodukootud pannkookide ja moosiga, valiti „Aleviku mahedaim moos“.

Käesoleval aastal saab nautida külakeskuses tegutsevate taidluskollektiivide (Kuivajõe meeskoor, naiskoor Meelika, Kuivajõe naisrühm, memmederühm Murueided ja segarahvatantsurühm Kapak) ühiskontserti, mis on põimitud kauni sõnamängu ja luulega.

Õhtu lõpetab esmakordselt peaesinejana lavale astuv aleviku Pilliklubi!

Külla tuleb “NN Bänd” naaberkülast, et õhtule veelgi vürtsi lisada. Sõbrad on meile alati teretulnud! Tule Sinagi!

Õhtu jooksul valime ka välja maitsvaima suupiste „MEIE AMPS 2021“. Oodatud on nii soolased kui ka magusad kodukootud suupisted – võileivad, küpsetised jm. Tule kandikuga, et jagada ka sõbraga, kattes niiviisi ühise laua. Külakeskus ongi olnud see armas koht kogukonnale, kus päevast päeva ja aastast aastasse ühiselt koos käia ja koostegemisi nautida, säilitades sellega meie keelt ja kultuuri.

Üritusel osalemiseks saada e-kiri: kukulakeskus@kose.ee (va keskuse taidlejad!).

NB! Kui mängid pilli ja sooviksid Pilliklubis kaasa lüüa, anna meile märku e-posti aadressil: kukulakeskus@kose.ee!


Kõik on oodatud! Koos on vahvam ja uhkem!Rahvamajadepäeva eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust rahvamajade vajalikkusest ja olulisusest, tagada kultuuri ja rahvusliku identiteedi hoidmine ja luua eeldused rahvamajade arenguks. Koos tegutsedes aitame säilitada kultuurist osasaamise ning kultuuriloome võimalusi kogu Eestis, omavalitsuste rahvamajades ning soodustada kultuurielu järjepidevust ja arengut.

Rahvamaja on kogukonna mõistes üks olulisemaid kohti, kus inimesed kokku saavad. Tegeletakse erinevate huvidega – seeläbi hoitakse elavana ja arendatakse edasi kohalikku kultuurielu. Rahvamajas saab kohaliku kultuuri arendamise kaudu kohalik omavalitsus täita ühte tähtsamat ülesannet – kasvatada kodukohatunnet, kaitsta ja arendada kohalikku identiteeti. Rahvamajas on kõigil võimalus end loominguliselt väljendada, kunstiliselt teostada, oma loomingut teistega jagada. Ühised huvid ja eesmärgid seovad erinevates eluvaldkondades leiba teenivad inimesed ühtseks loominguliseks kollektiiviks. Vahetatakse ideid ja energiaid ning sünnivad uued paikkondlikud vaimse kultuuri väärtused.

15.10.2021 KERAAMIKA TÖÖTUBA

Kose-Uuemõisa Käsitööklubi sõidab oktoobrikuus külla Ravila mõisa, et omandada praktilisi teadmisi keraamika maailmast.

Kallid käsitööklubi liikmed ja kõik teised huvilised, olete lahkelt oodatud osalema KERAAMIKA TÖÖTOAS reedel, 15. oktoobril algusega kell 18:30.

Töötoas osalemiseks saada e-kiri aadressil: kukulakeskus@kose.ee .

Osalustasu on 15 euri, mis sisaldab nii materjali kui ka kahte kohtumist.

Registreeru juba täna, sest kohtade arv töötoas on piiratud.

Töötuba juhendab Piret Aavik.

Kel soov jagada Ravilasse sõidul autot, anna meile registreerimiskirjas märku. 

16.10.2021 KOSE VALLA KOLLEKTSIONÄÄRIDE KOKKUTULEK

Laupäeval, 16. oktoobril kell 10-13 on kõik kollektsionäärid oodatud oma kogusid eksponeerima, vahetama, müüma Kose-Uuemõisa Külakeskusesse.

Oodatud on nii postmargid, mündid, euromündid, paberrahad, medalid, ümbrikud, postkaardid, fotod, märgid, telefonikaardid, loteriipiletid, vanad trükised, kunstiesemed ja kõik teised huvitavad kollektsioonid.

Lisainfo ja registreerimine Hillar Lepik tel. 5537470 või e-kiri postkasti: hillar.lepik@mail.ee .

KÕIK HUVILISED ON OODATUD!

AVATUD PÕNEV NÄITUS “KOSE EPT”

Saada teada kõike Kose-Uuemõisa kujunemisloost! Tule uudistama!

22.10.2021 algusega kell 18:00 KOHTUMINE MARKO KALDURIGA

Külla tuleb maailmarändur, seikleja ja kirjanik Marko Kaldur.
Juttu tuleb seiklustest Siberi metsikutele aladele, Koola poolsaarele, Kaukaasia mägipiirkondadesse ning paljust muust, nt. polaarekspeditsioonist Taimõri.

Kohtume 22.10 kell 18.00 Kose-Uuemõisa Külakeskuses.

Kohtumist korraldavad Kose-Uuemõisa Raamatukogu koos Külakeskusega. 

26.09.2021 algusega kell 12:00 SEIKLUSLIK MOBOORIENTEERUMINE

Hei spordisõber!

Kätte on jõudnud meie liikumissarja „KÜLA LIIGUB“ 5-s kohtumine, mis toimub juba pühapäeval, 26. septembril 2021!

Seekord kutsume kõiki sõpru metsa ORIENTEERUMA!

Osaleda saab individuaalselt, aga ka kuni 5 liikmeliste gruppidena.

Liikumispäeva “KÜLA LIIGUB” programm:

12:00 REGISTREERIMINE JA RAJAJUHT

12:45 – 17:45 ORIENTEERUMINE

18:00 AUTASUSTAMINE

Meie orienteerumine kulgeb Kose Orienteerumisklubi Kose-Uuemõisa terviseradadel kasutades mobo-äppi ning liikumise teevad seiklusrikkamaks erinevad ülesanded vahepunktides.

Tõotab tulla põnev päev!

Sportlikke teekondade eestvedajateks on meie kodukandi sportlikud kollektiivid nagu Joti Pegasus ning Jot Lap.

Lisainfo: https://www.facebook.com/events/526734201964418

25.09.2021 algusega kell 11:00 MAAL ELAMISE PÄEVAL KUTSUB KOSE-UUEMÕISA KÜLAKESKUS PÕNEVALE RINGREISILE „KOSE-UUEMÕISA EPT HOONED ENNE JA NÜÜD”

Kose-Uuemõisa alevikul on märkimisväärselt pikk ning kirev ajalugu. Esmakordselt on Kose-Uuemõisa mainitud 1340 aastal Nova Curia (uus mõis) nime all ning sellest ajast alates on vahetunud ka mõisaomanikud, kes kõik on kujundanud meie alevikust just selle kauni, ainulaadse ja väärtusliku kodu- kui ka külastuspaiga.

Kui aga sukelduda 20. sajandisse, siis aleviku arengu tipphetkeks võib kindlasti pidada 1958 aastat, mil siin tegutsevat Kose EPT ettevõtet hakkas koordineerima Georg Nikitin. Tänu tema juhtimisele suurenes siinne tootmine, tekkis vajadus värvata uusi töötajaid, kellele oli vaja ehitada korterelamuid või individuaalelamuid. Kose-Uuemõisa arenes neil päevil väga hoogsalt.Mida täpsemalt toodeti Kose-Uuemõisa tööstuspiirkonnas, Kesk tänava ja ka teistes Kose-Uuemõisa Külakeskuse ümbruses asuvates hoonetes ning millised ettevõtted neis hoonetes tänapäeval tegutsevad – sellest kõigest on Sul võimalus teada saada Maal Elamise Päeval, mis toimub laupäeval, 25. septembril.

Ringkäik algab kell 11:00 endise valitsejamaja platsil (Kesk ja Tiigi tn nurgal).Teekonnal on meie giidiks auväärne Kuno Nikitin koos poja Timoga.

Peale ringkäiku saab Kose-Uuemõisa Külakeskuses uudistada ka fotonäitust „KOSE EPT“, mis on valminud koostöös Kose Kihelkonna Muuseumiga.

Hommikutundidel on avatud ka „Pannkoogi kohvik“, kus kostitajaks seltsing „Sügisrõõm“.

Põnevaid tegevusi jätkub meil ka lastele!

Olete kõik lahkelt oodatud Maal Elamise Päevale Kose-Uuemõisa, kus teil avaneb ainulaadne võimalus tutvuda Kose-Uuemõisa endise Kose EPT tööstuspiirkonnaga ning praeguste ettevõtete ning nende tegevustega, mis tegutsevad Kose-Uuemõisa Külakeskuse ümbruses olevates hoonetes!

KOSE-UUEMÕISA KÜLAKESKUSE PROGRAMM

11:00-12:30 Ringkäik teejuhiga „Kose EPT hooned enne ja nüüd“
Teejuhiks Kuno Nikitin, kelle isa, Georg Nikitini (1929-2005) juhtimisel hakkas hoogsalt arenema nii ettevõte kui ka Kose-Uuemõisa alevik ning kujunes väärt elukohaks Kose vallas. Ringkäigul meenutame Kose EPT hoovis tegutsenud ettevõtteid, külastame nende asukohti ning samaaegselt saab tutvuda praegu tegutsevate firmadega.

13:00 Fotonäituse „Kose EPT“ avamine Kose-Uuemõisa Külakeskuses. Kose-Uuemõisa Külakeskus koostöös Kose Kihelkonna Muuseumiga.

11:00-14:00 Avatud „Pannkoogi kohvik“. Kostitab seltsing „Sügisrõõm“.

PROGRAMM LASTELE ja NOORTELE
11:00-12:30 Raamat – loovuse inspiratsiooniks. Põnev loovustund isetegutsevatele ja algkooli lastele. Abiks Kose-Uuemõisa Raamatukogu ja Kristiina kunstiring. Lisainfo: https://www.facebook.com/events/1005997836639958
11:00-12:30 Puutöö töötuba. Oodatud on nii algkooli õpilased kui ka kõik tegusad noored. Juhendab Reinar Tõruke
11:00-12:30 Orienteerumismäng Kose-Uuemõisas

Samal päeval avab uksed ka Kosejõe Käsitöökool (Kosejõe tn 9D/2), et tutvustada kooli tegevusi, saab uudistada töökoda ning tutvuda õppimisvõimalustega.
Käsitöökooli eesmärgiks on luua täiskasvanutele ja noortele võimalused mitmekülgseks arenguks tuginedes eesti rahvakultuurile.

Põnev!

17.09.2021 kell 18:30 KOSE-UUEMÕISA KÄSITÖÖKLUBI SÜGISHOOAJA ALGUSE KLUBIÕHTU

Kose-Uuemõisa Käsitööklubi saab taas kokku reedel 17. septembril kell 18:30, et arutada tegevusplaane uueks hooajaks.Klubiõhtule palume käsitööhuvilistel kaasa võtta hulganisti ideid ning loomulikult ka pooleliolev käsitöö, mida soovid teostada.

Käsitööklubisse võid ka niisama mõnusa seltskonna poolest tulla, et suhelda meie küla tegusate inimestega, uudistada kuidas kaunid käsitööd valmivad ning katsetada ka ise uusi tehnikaid.

Käsitööklubi juhendajad on Siiri Teivejõe ja Raina Kruus.

NB! Vajalikud näputöö vahendid (vardad, heegelnõel, tikkimistarvikud, lõngad jne) tuleb huvilistel kohtumistele ise kaasa võtta.

Klubiõhtu eesmärgiks on, et meil oleks olemas koht, kus koos käia, toredaid ideid jagada ja lihtsalt mõnusalt aega veeta.

Valitsuse määruse kohaselt on külastajatel keskusesse sisenedes kohustus tõendada oma nakkusohutus esitades COVID-19 tervisetõend.

Ootame Teid kõiki! 

12.09.2021 kell 11:00-15:00 SÜGISENE TIRUPÄEV JA MEIE VALLA TÄIKA

‼NB! Kaks ühes! Oled oodatud saabuval pühapäeval “Meie Valla Täikale” ja “Sügisesele turupäevale” Kose-Uuemõisa Külakeskuse esisele platsile!

#taaskasutuskaup#aiasaadused#käsitöö#kodukootud leib # sügisandide konkurss ja üllatusi kogu perele!

p.s. Veel jõuad riidekapid, pööningud või keldrid kodus üle vaadata ning osaleda müüjana pühapäevasel laadal!

Nii see on, Sinu vana on Minu uus! Tule müü, osta, vaheta või lihtsalt anna ära!

Müügikoha registreerimiseks saada e-kiri: kukulakeskus@kose.ee

Kohtume pühapäeval!

31.07.2021 kell 11:00-15:00 SÜDASUVE HOOVILAAT “KÜLAST KÜLANI”

Tule laupäeval, 31. juulil kell 11:00-15:00 südasuve hoovilaadale „KÜLAST KÜLANI“, kus võimalik osta hääd ja paremat Kose-Uuemõisa ja selle ümbruse (Krei, Tade (ka Kivivõhma) Kolu külade) koduhoovidest.

Kaubaks läheb kõik, mis pererahval majapidamises leidub – olgu see vanavara, taaskasutus kaup, aiasaadused, käsitöö, värskendav morss või suupiste. Küsi julgelt!

Lisainfo ja laadale registreerimine e-mailile: kukulakeskus@kose.ee .

Osalema on oodatud koduhoovid Kose-Uuemõisast, aga ka Krei, Tade ja Kolu küladest.Müügikohtadega saab peagi tutvuda laada FB lehel: https://www.facebook.com/S%C3%BCdasuve-hoovilaat-K%C3%BClast-K%C3%BClani-108559601477357 või küsi informatsiooni ürituse päeval Kose-Uuemõisa Külakeskuse hoovialalt (infopunktist).

Laadapäeval on kaupleva hoovi väravad märgistatud „kaunistatud jalgrattaga“, et teaksid kuhu sisse supsata! Just sinu abiga valime välja ka kaunima väravakaunistuse!

Südasuve hoovilaadapäev „KÜLAST KÜLANI“ on ideaalne võimalus ka külarahvaga isiklikult tuttavaks saada, tutvuda nende tegemistega, ostelda, kaubelda ning nautida koos toredat suvepäeva meie kaunis kodukandis! Olete kõik oodatud!

Laadapäeva korraldavad Kose-Uuemõisa Arendamise Selts, Kolu Küla Selts ning abiks Kose-Uuemõisa Külakeskus. Selline sõbralik meeskond külast-külani!

28.07.2021 kell 19:00 PÕNEVAT KOSE-UUEMÕISA AJALUGU JA LOODUST AVASTAMAS

Oled oodatud 28. juuli suveõhtul seiklusrikkale teekonnale, et üheskoos avastada põnevat Kose-Uuemõisa ajalugu ning ainulaadset loodust.Meie paari tunnisel teekonnal avaneb sul haruldane võimalus teada saada palju huvitavat meie mõisast, mis on Eesti üks vanimaid, siinsest viinavabrikust, jääkeldrist aga ka kabelist ning loomulikult tuleb juttu meie imelisest mõisapargist.

Saatjateks meie teekonnal on Marju Verk Kihelkonna Muuseumist, Ly Renter Muinsuskaitse Ametist ning austatud Rein Keskpaik, kes tunneb siinset loodust väga hästi.

Kohtume 28. juulil kell 19:00 Kose-Uuemõisa mõisa trepil.

Tuleb põnev ja üllatusterohke suveõhtu!

Oled oodatud!

Üritust korraldab Kose Kihelkonna Muuseum koostöös Kose-Uuemõisa Külakeskusega.

27.06.2021 LIIKUMISSARJA “KÜLA LIIGUB” 4. KOHTUMINE – STILISEERITUD SPORTMÄNGUD

22.06.2021 KOSE-UUEMÕISA JAANITULI MÕISAPARGIS

1.06.2021 KOGUKONDLIK LASTEKAITSEPÄEV

KOSE-UUEMÕISA „TEEME ÄRA“ 2+2 TALGUPÄEV 1. MAIL 2021 – ANNAME VIIMASE KEVADISE LIHVI ALEVIKULE

Hea alevikurahvas!

Laupäeval, 1. mail toimub üle-eestiline talgupäev TEEME ÄRA.

Isegi kui traditsioonilisel moel eestlastele tähtsat kevadist talgupäeva ei saa me pidada, saame siiski kodutänavad talvejäänustest puhtaks teha oma pereringis arvestades samas ka kehtivaid piiranguid ning 2+2 reeglit.Seega, hea elanik, varu endale 1. maiks kella 10:00 reha ja anname üheskoos tänavaäärsetele viimase kevadise lihvi.

Talgupäevaks on hea Kose vald meile paigaldanud konteineri okste ja leheprahi jaoks külakeskuse esisele alale.

Jaguneme gruppidesse ja riisujad vastavalt kodutänavale, kus teie hajutamise tänavakontaktideks on järgmised aktivistid:- Kesk tn – Kairi tel. 5243399 ja Raina tel. 5214600
– Tiigi tn – Valve tel. 5535602
– Kase tn – Helis tel. 5521392
– Välja tn – Rein tel. 5189528
– Jõe tn – Ahto tel. 5149325
– Aia tn – Maarja-Liis tel. 58854762
– Põllu tn – Margus tel. 5117237
– Vanatoa tn – Alevikuvanem Reinar tel. 5200458
– Küüni tn – Andre tel. 56629529
– Maasika tn – Eva tel. 56837696
– Pargi tn – Hans Kristjan tel. 5532717
– Sauna tn- Siiri tel. 56154085
– Kosejõe tn – Kristi tel. 55912610Teeme Ära 2+2 talgupäev 1. mail 2021 algusega kell 10:00 Kose-Uuemõisas!

Kindlasti märgi oma osalus ka FB üritusel:
https://www.facebook.com/events/450459269357153

Veidike „Teeme ära“ traditsioonist:
Teeme Ära talgupäev tähendab, et innustame eestimaalasi talgupäeva raames ette võtma kõiki kevadisi töid ja tegemisi, mis on jõukohased teha kahekesi või pereringis – olgu selleks aiatööd, kodune suurpuhastus või muu, mis just nüüd ära tegemist vajab. Teeme Ära talgupäeva meeskonna tänavused üleskutsed seonduvad kõik hoolimisega – et hooliksime rohkem elukeskkonnast, toidust ja üksteisest. Õlatunnet tugevdab see, kui me kõik märgime oma kodused talguteod üle-eestilisele talgukaardile www.teemeara.ee ning jagame oma toimetamistest pilte teemaviitega #2x2talgupäev ja #teemeara2021.

23.04 Süütame meiegi Kose-Uuemõisas Jüriöö Märgutuled 2021 23. aprillil!

Ajakeskus Wittenstein Paides kutsub ühendama väed ja näitama, et Eestimaa küla elab!

Hea aleviku rahvas, ühineme meiegi üleskutsega ning süütame 23. aprillil, jüripäeva õhtul lõkkekese koduhoovis, tähtsustades sellega meie ajalugu ning traditsioone.

Avaürituse mootoratturid teel sihtpaigast Paidest Tallinnasse läbivad sel aastal ka Kose-Uuemõisa, et meie jüriöötuleke kodupaiga mõisa ees üle anda alevikuvanem Reinar Tõrukesele. Just selle mõisa ees, mis Jüriöö ülestõusu käigus hävitati.

Kogukonda ühendav tuleleek tuuakse tõrvikul Sinu koduõue-väravasse jüripäeva õhtul ajavahemikus 20:00-21:00.

Selleks, et tuleleek meie tõrvikult jõuaks sinu koduhoovi, anna külakeskusele sellest teada hiljemalt 22. aprilli õhtuks e-posti teel: kukulakeksus@kose.ee märkides täpne aadress (arvesse läheb vaid Kose-Uuemõisa piirkond).

p.s. Märgi oma tulekoht kindlasti ka kaardile kodulehel http://www.xn--jrimrgutuled-jcb4wa6g.ee/

Lisainfo ajakeskus Wittensteini üleskutsest leiad aga siit: https://www.facebook.com/events/2766615510254616

🔥Jüripäeva tähistamisega näitame, et Eestimaa küla elab 🔥

Ajaloost:

Jüriöö ülestõus Kose piirkonnasJüriöö ülestõus puhkes 23. aprillil 1343 kui süüdati märguandeks ühel künkal asunud maja. Kokkupõrge moonaretkel olevate eestlaste ja ordu vahel toimus juba enne Paide läbirääkimisi. Kroonika järgi oli 500 eestlast Ravila külla läinud, et sealt Tallinna piirajatele toidumoona viia. Sellest kuulnud Kursi komtuur kogus sõjaväe, tungis eestlastele kallale, lõi 300 neist maha, ülejäänud aga põgenesid.Pärast eestlaste nelja kuninga tapmist Paides, suundusid Harjumaale suuremad Saksa ordu sõjajõud. Teel peatuti Kämbla külas, et vägesid koondada. 11. mai varahommikul ründasid eestlased kahel korral Kämbla all orduväge, kuid nad löödi tagasi.Vaevalt oli Kämbla lahing lõppenud, kui ordu vägede laagrisse ilmus käskjalg, kes teatas, et 3,5 km kaugusel Kanavere külas valmistuvad eestlased ründama Põltsamaa foogti. Sinna suundus ordu peavägi, kelle saabumisel eestlased taandusid Kanavere rappa. Raba oli nii pehme, et ordurüütlid pidid hobustelt maha tulema ja jalgsi võitlema. Kroonika andmeil hukkus Kanavere lahingus 1600 eestlast, mida peetakse suureks liialduseks.

(Teksti koostanud Kose Kihelkonna muuseum 2021)

NB! Järgi kindlasti ka tuleohutuse ja Terviseameti nõudeid! 

4.01 MEIE VALLA TÄIKA ONLINES

TUULUTA KAPID KEVADISEKS – Sinu vana on minu uus!

Nii nagu eelnevatel aastatel, nii toimub ka sel aastal aprillikuus Kose-Uuemõisas täika, et anda meie valla inimestele võimalus teha kevadine kapituulutus ning pakkuda oma seisma jäänud riideid,
jalanõusid või mänguasju neile, kes neid vajavad.


Kuna planeeritud ürituse kuupäev kattub terviseameti täiendatud piirangute kuupäevaga, kus pole võimalik siseüritusi korraldada, ei lükka me kevadist üritust sügisesse vaid korraldame meie traditsioonilise ürituse hoopis ONLINE-s!

TULE OSTA, MÜÜ, VAHETA VÕI ANNA ÄRA ning seda kõike on võimalus teha alates 11. APRILLIST kell 11:00 ONLINES FB lehel: (link avaldatakse 11.04 kell 10:00)!


Too„e-müügilettidele“ kõik, mida sa ise enam ei vaja! Kaubelda saab nii riiete, jalanõude, raamatute, mööbli jms. Võimalused on lõputud!


TRADITSIOONILINE PROGRAMM PÜHAPÄEVAL 11.APRILLIL 2021:
11.00 Traditsiooniline laada avalöök – üllatusesineja online-s!
Ja seejärel võib alata sigin-sagin meie valla e-müügiplatvormil: (link avaldatakse 11.04 kell 10:00!).
12.00 Oksjon – vot siin läheb põnevaks!!! Oksjonile läheb müügiks nutikell sammude lugemiseks, mille tulu panustame Kose-Uuemõisa
mänguväljaku renoveerimiseks, et meie aleviku lapsed saaksid peagi
uuel mänguväljakul mängida! Aitah Üllele!
13.00 SCakes kohviku Happy Hour! Just siis läheb oksjonil müüki SCakes-i tõeliselt maitsev suutäis, mille valmimisaja saad valida omale sobival kuupäeval aprillikuu jooksul. Paku kõrgeim hind, sest kook on seda väärt! Tasu läheb meie alevikus, Jõe tänaval asuva korvpalliplatsi remondi kuludeks.


NB! Eelregistreerima e-müügipinda ei pea, kuid oleme kokku pannud
täpsustavad juhiseid sujuvaks müümiseks-ostmiseks:
1. Sisene ürituse FB lehele: (link avaldatakse 11.04 kell 10:00!)2. Sorteeritud kodus seisma jäänud esemete puhul, mida „müüa“:
– märgi ürituse lehel uue postitusena #müün
-klõpsa „tootest/toodetest pilt ning
postita foto/fotod tootest
-täpsusta toote suurus ja hind3. Kui soovid müügil olevat eset osta:
– kontakteeru müüjaga FB-s
– arvelda otse müüjaga
– müüja toob sulle tasutud toote ise koduukseni või soovi korral külakeskusesse, mille saab kätte kokkulepitud ajal.4. Sama kehtib ka kategooriate #vahetan või #annan ära


Tee kevadine kapituulutus oma uutele asjadele – Sinu vana on minu uus!

Väldime postikulutusi ja anname asjadele uue elu!


Ost-müük-vahetus Sinu kodu lähedalt ja terve aprillikuu jooksul! 

28.03 Liikumissarja „KÜLA LIIGUB“ – „Kas kogume küla sammud ühiselt kokku?”

Möödunud on kolm kuud meie viimasest liikumissarja „Küla liigub“ kohtumisest ning on aeg taas kokku saada!

Õues on tunda juba mõnusat kevade lõhna ning isegi kui ühisliikumised pole hetkel soositud, kutsuvad liikumissarja „Küla liigub“ eestvedajad kõiki Kose-Uuemõisa elanikke küla samme „ühiselt“ kokku koguma pühapäeval, 28. märtsil!Arvesse lähevad nii pikad kui ka lühikesed teekonnad, mis on 24h jooksul Kose-Uumõisas ja selle ümbruses ja soovitavalt värskes õhus sammutud. Palume tulemused trükituna „sammude arv“ koos kuupäevaga, mida tõestab kuvatõmmis või foto sammulugejast, postitada antud ürituse kommentaari.

Lisaks sammutud sammudele on ka kõik põnevad fotod või GPS kunstid päevasest sammumisest samuti teretulnud ning kindlasti saavad autasustatud ka „Meeleolukamad
sammupäevafotod“!

Palume ka fotod postitada ürituse kommentaari, kohe oma sammutud trajektoori postituse alla.

Lisaks peaauhinnale, kus võidab liikumine ning kogukondlik ühistegevus, väljastame auhinnad järgnevates kategooriates:
– ” Aktiivseim sammuja”
– “Pisim sammuja”
– “Tubane sammuja”
– „Meeleolukam sammupäevafoto/GPS kunst“ sammu kogumise päevast kodukandis.

Tõestame üheskoos, et meil on aktiivselt liikuv küla! Toredat ja aktiivset osavõttu meile kõigile!„Küla liigub“ liikumissari sai alguse 2020. aasta septembrikuus, kus meie kogukond otsustas ühineda ja koos liikuda üle-eestilise Spordinädala raames.Sportlikke teekondade eestvedajateks on meie kodukandi sportlikud kollektiivid nagu Joti Pegasus ning Jot Lap.

Kogukondlikud järgnevad kohtumised toimuvad kord trimestris ning viimasel pühapäeval (juuni, september ja detsember 2021), kus päeva jooksul saab kogukond osaleda erinevates põnevates liikumistegevustes vastavalt aastaajale.

Olete kõik oodatud! 

19.02 KOSE-UUEMÕISA KÄSITÖÖKLUBI KLUBIÕHTU

Uuel aastal, uuel hooga! Kaua oodatud Kose-Uuemõisa Käsitööklubi uue aasta taaskohtumine toimub reedel 19. veebruaril kell 18:30.

Klubiõhtule palume kõigil käsitööhuvilistel kaasa võtta pooleliolev käsitöö või idee, mida soovid teostada. Loomulikult võib Käsitööklubisse ka niisama mõnusa seltskonna poolest tulla, et suhelda meie küla tegusate inimestega, uudistada kuidas kaunid käsitööd valmivad ning loomulikult võib ka kõike ise katsetada.

Käsitööklubi juhendajad on Siiri Teivejõe ja Raina Kruus.

NB! Vajalikud näputöö vahendid (vardad, heegelnõel, tikkimistarvikud, lõngad jne) tuleb huvilistel ise kohtumistele kaasa võtta.

Klubiõhtu eesmärgiks on, et meil oleks olemas koht, kus koos käia, toredaid ideid jagada ja lihtsalt mõnusalt aega veeta.

Märgi end ka FB ürituse osalejaks, siis saame sinuga arvestada!

Jaga ka üritust!

Ootame Teid kõiki!

17.02 VABARIIGI AASTAPÄEVA PIDUKRINGLI TÖÖTUBA

Peagi on käes Eesti Vabariigi sünnipäev. Miks mitte kaunistada peolauda isetehtud maitsva pidupäeva kringlikesega.

Oled oodatud kolmapäeval 17. veebruaril algusega kell 18.30 PIDUPÄEVA KRINGLI valmistamise TÖÖTUPPA Kose-Uuemõisa Külakeskusesse, kus valmistame koos suus sulava kohupiima kringli šokolaadiga.

Töötoas tuleb juttu nii pärmitaigna hingeelust, erinevatest punumistehnikatest, täidistest ning jagatakse erinevaid nippe ja oskusi, kuidas kringel jääks mõnusalt pehme, isuäratavalt mahlane ja kohev.

Õpitoa lõpetame kringli kaunistamisega sünnipäevale kohaselt ja laseme hea maitsta koos tassikese kohviga.

Osalustasu: 12 eurot inimene

Õpitoa pikkus 3h ning läbiviijaks on meile tuntud koogimeister SCakesOma osavõtust anna teada e-posti teel: kukulakeskus@kose.ee hiljemalt 15.02.

On mida oodata!


Kohtume Kose-Uuemõisa Külakeskuses! 

14.02 SOOMEKELGURALLI KOSE-UUEMÕISAS

On mida oodata, sest juba saabuval pühapäeval, 14.02 algusega kell 12:00 on külarahvas oodatud (soome)kelgurallile.

Marsruut on looklev ja soovitavalt paarissõiduna, sest nii on ilmselgelt lõbusam.

Alustame külakeskuse esiselt platsilt, läbime lumelooris aleviku tänavad ning lõpetame taas külakeskuse ees, kus kõiki rallitajaid ootab mõnusalt soe ja maitsev kissell. Vahepeatuses ootab sind ees magus amps, sest ega see vastlapäevgi enam kaugel pole!

Kes ise kuidagi osaleda ei saa, siis tule vähemalt rallitajatele aleviku vahele kaasa elama!

„Ole silmatorkav“, sest kõige stiilsem ralliekipaaž saab meie poolt ka eriauhinna! Soomekelgurallil võidab aga eelkõige liikumine ning kogukonnaga koos veedetud kvaliteetaeg.

Eelregistreerimine FB üritusel on vajalik ja seda hiljemalt reedeks, 12. veebruariks!

Tule veedame koos mõnusa sõbrapäeva!

Täname SCakes’i maitsvate kuklite ning Seltsing Sügisrõõmu hea koduse kisselli eest!

TALVINE E-KOOLI VIKTORIIN KOSE-UUEMÕISAST

Nagu vanasõnagi ütleb – uuel aastal ikka uue hooga! Teeme seda meiegi! Olete valmis?!?

Alates 13. jaanuarist on sul taas võimalus osaleda talvisel e-kooli viktoriinil “Kose-Uuemõisa varjatud saladused”, mille käigus saad jälle testida oma teadmisi kodukandist või vaadata, kas eelmisest korrast on ka midagi meelde jäänud.

Kuidas viktoriinil osaleda?

Igal kolmapäeval algusega kell 13:00 esitatakse küsimus Kose-Uuemõisa Külakeskuse FB lehelt viktoriini albumist, millele saad vastata FB kommentaarina nädala jooksul. Iga 4-s küsimus on aga Kose kihelkonnast.

Võidupunkti kogub kiireim õige vastus. Viktoriini võitjat ootab sümboolne auhind!

Tee oma päev põnevamaks ja mängi kindlasti kaasa!

Viktoriini küsimuste koostamise eest täname Marju Verki Kose Kihelkonna muuseumist. (https://www.facebook.com/kosemuuseum/) .