Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

KOSE-UUEMÕISA „TEEME ÄRA“ 2+2 TALGUPÄEV 1. MAIL 2021 – ANNAME VIIMASE KEVADISE LIHVI ALEVIKULE

Laupäeval, 1. mail toimub üle-eestiline talgupäev TEEME ÄRA. Isegi kui traditsioonilisel moel eestlastele tähtsat kevadist talgupäeva ei saa me pidada, saame siiski kodutänavad talvejäänustest puhtaks teha oma pereringis arvestades samas ka kehtivaid piiranguid ning 2+2 reeglit.

Seega, hea elanik, varu endale 1. maiks kella 10:00 reha ja anname üheskoos tänavaäärsetele viimase kevadise lihvi. Talgupäevaks on hea Kose vald meile paigaldanud konteineri okste ja leheprahi jaoks külakeskuse esisele alale.

Jaguneme gruppidesse ja riisujad vastavalt kodutänavale, kus teie hajutamise tänavakontaktideks on järgmised aktivistid:

– Kesk tn – Kairi tel. 5243399 ja Raina tel. 5214600
– Tiigi tn – Valve tel. 5535602
– Kase tn – Helis tel. 5521392
– Välja tn – Rein tel. 5189528
– Jõe tn – Ahto tel. 5149325
– Aia tn – Maarja-Liis tel. 58854762
– Põllu tn – Margus tel. 5117237
– Vanatoa tn – Alevikuvanem Reinar tel. 5200458
– Küüni tn – Andre tel. 56629529
– Maasika tn – Eva tel. 56837696
– Pargi tn – Hans Kristjan tel. 5532717
– Sauna tn- Siiri tel. 56154085
– Kosejõe tn – Kristi tel. 55912610

Teeme Ära 2+2 talgupäev 1. mail 2021 algusega kell 10:00 Kose-Uuemõisas!

Kindlasti märgi oma osalus ka FB üritusel:
https://www.facebook.com/events/450459269357153

Veidike „Teeme ära“ traditsioonist:
Teeme Ära talgupäev tähendab, et innustame eestimaalasi talgupäeva raames ette võtma kõiki kevadisi töid ja tegemisi, mis on jõukohased teha kahekesi või pereringis – olgu selleks aiatööd, kodune suurpuhastus või muu, mis just nüüd ära tegemist vajab. Teeme Ära talgupäeva meeskonna tänavused üleskutsed seonduvad kõik hoolimisega – et hooliksime rohkem elukeskkonnast, toidust ja üksteisest. Õlatunnet tugevdab see, kui me kõik märgime oma kodused talguteod üle-eestilisele talgukaardile www.teemeara.ee ning jagame oma toimetamistest pilte teemaviitega #2x2talgupäev ja #teemeara2021.

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

10 NÄDALAT PÕNEVAT NUPUTAMIST JA ON SELGUNUD MEIE KODUKANDI TALVISE E-KOOLI VIKTORIINI „Kose-Uuemõisa varjatud saladused” VÕITJAD

Alates 13. jaanuarist esitati  Kose-Uuemõisa Külakeskuse FB lehel kolme kuu jooksul, igal kolmapäeval kell 13:00 uudishimulikele viktoriinisõpradele kokku 49 harivat küsimust Kose-Uuemõisa ja ka Kose valla kohta. Eesmärgiks oli pakkuda sotsiaalmeedias põnevat nuputamist talvisel ajal ning avardada samas ka silmaringi tutvustades kodukandi ajalugu.

E-kooli viktoriinil oli küsimusi Kose-Uuemõisa aleviku vanemast ajaloost, kuulsatest külalistest, väljapaistvatest inimestest, kes siin on elanud ja tänu kellele on meie kodupaik saanud tuntuks ka rahvusvaheliselt. Arutlusel olid nii Kose-Uuemõisa sissesõidul asuvatel sammastel vaheldunud tähised (Tallinna RTJ, Harju RTJ (Remondi- ja Tehnikajaam) ja nende tähendus meie aleviku arengule, Tiigi tänava 1 ehitisest, Kõlli Tooma kauplusest ja sööklast, siinsetest kultuurikollektiividest ja võtmeisikutest ning loomulikult ka ümbruskonna olulistest faktidest.

Iganädalastele erinevatele küsimustele sai vastata terve nädala jooksul ning kokku võis koguda lausa 64 punkti.

Viktoriinis osales kokku 9 kirglikku võistlejat, kellest kiireimateks ja täpseimateks vastajateks osutusid 10 nädala küsimuste järel kolm vaprat osalejat: 

I koht – Ingrid Kuusk 23 punkti

II koht – Raina Kruus 18 punkti

III koht –  Maarja-Liis Pilli 6 punkti

Kokkuvõttes saime üheskoos taaskord rännata eilsesse päeva, mis annab meile kinnitust, et elame ajalooliselt rikkas paigas. Meie ajalugu ja traditsioonid ulatuvad juba 1340. aastasse, mil esmakordselt Kose-Uuemõisat kirjalikes allikates mainiti Nova Curia (uus mõis) nime all. Just nii on saanud nime ju meie armas kodupaik.

Teada on, et 1832. aasta augustikuus külastasid Kose-Uuemõisat Vene tsaari Nikolai I alaealised tütred, suurvürstinnad Olga (hilisem Württembergi kuninganna), Maria ja Aleksandra ning nende külastuse auks korraldati meie kaunis mõisapargis suursugune talgupidu. See traditsioon tolleaegsete rahvast köitvate seltskonnamängudega on väärt, et seda ka põlvest põlve edasi kanda.

Meie kodupaigas, siinsamas Kase tänaval, on elanud ka Pavel Belikov (1911-1982), kes alates 1961. aastast töötas endises Kose EPT-s, viimati pearaamatupidajana, ajal mil hoogsalt arenes meie kodualevik. Tänu temale on Kose-Uuemõisa jõudnud ka maailmakaardile, sest tema oli Nikolai Roerichi (1874-1947) elu ja loomingu peamine rahvusvaheliselt tuntud uurija. 

Huvitavaid fakte viktoriinis on palju! Kel tekkis huvi, see on alati  oodatud Kose-Uuemõisa Külakeskuse FB lehele, kus leiab ülevaate nii 2020. aasta kevadisest kui ka talvisest e-kooli viktoriinist vastavate albumite alt ja loomulikult alati  ka Kose Kihelkonna Muuseumi FB lehelt.

Täname kõiki osavõtjaid, uudistajaid ja eelkõige Marju Verki Kose Kihelkonna Muuseumist suurepärase töö ja köitvate küsimuste koostamise eest!

Parimatele on Kose Kihelkonna Muuseum auhinnaks välja pannud väärt raamatu, mis saab olema teatmikuks järgnevatel põnevatel teadmiste kontrollil.

Toredatkevade jätku kõigile ning järgnevate ahvatlevate väljakutseteni.

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

HEAD VABARIIGI AASTAPÄEVA!

Hea külakeskuse sõber!

Soovime teile toredat vabariigi aastapäeva ja ühtlasi anname teada, et oleme isamaa sünnipäeval suletud! Hoidkem tervist ja tundkem rõõmu eestlusest!

Head vabariigi aastapäeva meile kõigile!

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

Alates 22. veebruarist on vähemalt kaheks nädalaks ajutiselt peatatud rühmaviisiline tegevus. Ei toimu rühmatreeninguid ega ka huvitegevusi.

Koroonaviiruse leviku kasvu tõkestamiseks on valitsus kehtestanud rangemad piirangud ning vastavalt sellele on alates esmaspäevast, 22. veebruarist laste, noorte ja täiskasvanute rühmaviisiline spordi- ja huvitegevus peatatud vähemalt järgnevaks kaheks nädalaks.

Jõusaal jääb avatuks individuaalseks sportimiseks, järgitakse 50-protsendilise täituvuse reegelit ning treeningusse tuleb eelnevalt registreeruda tel. 5243399 või FB messengeri teel.

Regulaarsel seltsitegevusel ja liikumisel on meile väga positiivne mõju, seetõttu soovime külakeskuse sõpradele jätkuvalt pakkuda erinevaid võimalusi ka väljaspool keskust, et jääda aktiivseks ning tegutseda üheskoos.

Me ei jäta Sind üksi!

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

Avatud JÕUSAAL Kose-Uuemõisa Külakeskuses

Hea spordisõber!

Meil on rõõm teada anda, et alates jaanuarikuu viimasest nädalast on kõigil jõusaali harrastajatel võimalus treenida Kose-Uuemõisa Külakeskuse jõusaalis! Jõusaalis on olemas vabaraskuste ala ning velotrenažöörid. Meie jõusaal on hubane paik kodulähedaseks treenimiseks.

Jõusaali üksikpileti hinnaks saab olema 2 euri, 30 päeva kuukaart 25 euri ja sooduskaart 15 euri.

Arvestades hetke olukorda riigis, palume eelregistreerida plaanitav külastus FB või tel. 5234499 teel.

Pileti müük lõpeb 1 tund enne jõusaali sulgemist. Hetkel maksmine sularahas või arve alusel.

JÕUSAALI LAHTIOLEKUAJAD

E suletud

T 16:00 – 21:00

K 10:00 – 21:00

N 16:00 – 21:00

R 10:00 – 18:00

L suletud

P 11:00-13:00 (vaid eelbroneerimisega!)

Täname Kose Spordimaja võimaluse eest!

Kohtume külakeskuses!

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

KOSE-UUEMÕISA KÜLAKESKUSE KEHTESTATUD PIIRANGUD

  • Maski kandmine keskusesse tulles ning viibides on kohustuslik
  • Tuleb järgida 2+2 reeglit
  • Noorsootöö, huvitegevus, huviharidus, täienduskoolitus ja täiendõpe, sportimine ja treenimine kollektiividele sisetingimustes on keelatud
  • Lubatud on vaid individuaalne tegevus arvestades piirangutega 2+2 ja 50% täituvust
  • Külakeskusel on õigus haigusnähtudega isik keskusest ära saata

Valitsuskabineti 14.01.2021 nõupidamise otsused piirangute kohta Harjumaal ja Ida-Virumaal või tutvuda siit: 03f69710-2e6e-4da1-a33b-0b47807755a9 (kosevald.ee)

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

Talvine E-Kooli Viktoriin Kose-Uuemõisast

Nagu vanasõnagi ütleb – uuel aastal ikka uue hooga! Teeme seda meiegi! Olete valmis?!?

Alates 13. jaanuarist on sul taas võimalus osaleda talvisel e-kooli viktoriinil “Kose-Uuemõisa varjatud saladused”, mille käigus saad jälle testida oma teadmisi kodukandist või vaadata, kas eelmisest korrast on ka midagi meelde jäänud.

Kuidas viktoriinil osaleda?

Igal kolmapäeval algusega kell 13:00 esitatakse küsimus Kose-Uuemõisa Külakeskuse FB lehelt viktoriini albumist, millele saad vastata FB kommentaarina nädala jooksul. Iga 4-s küsimus on meil aga Kose kihelkonnast.

Võidupunkti kogub kiireim õige vastus.

Viktoriini võitjat ootab sümboolne auhind!

Tee oma päev põnevamaks ja mängi kindlasti kaasa!

Viktoriini küsimuste koostamise eest täname Marju Verki Kose Kihelkonna muuseumist.

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar

Kogume Jõulukuused kokku kolmekuningapäevaks!

Kallis külarahvas! Peagi on saabumas kolmekuningapäev, mis tähistab jõuluaja lõppu.

Mida aga armsaks saanud jõulukuuskedega teha?

Oma soovituse annab segarahvatantsurühm Kapak! Teie kuuski oodatakse kuni 9. jaaniaurini Kabelimäele tähistatud platsile!

Just sel päeval, 6. jaanuaril, tõid eestlased õled tuppa, sõid pühade aja toite ja täitsid muid jõulukombeid.

Teeme seda meiegi! Toredat uue aasta algust teile kõigile!

Rubriigid: Uncategorized | Lisa kommentaar